Danas je 13 Jun 2021, 16:43

Dobro dosli na ACBiH(Come as guests, stay as family.)

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Stranica 1 od 1 [ 11 Posta ] 
Pogled za štampu Prethodna tema | Sledeća tema
Autoru Poruka
 Tema posta: VUČA
PostPoslato: 25 Dec 2014, 00:44 
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2014, 22:20
Automobil: AUDI A4 B6
Poozz raja .U zadnje vrijeme mi se na audiju počelo događati da u jednom trenutku samo ostane bez snage, slabo povlači, jako loše prima gas i broj obrtaja skroz polako raste. Imam osjećaj kao da se u jednom trenutku turbina ugasi. Radi se o 1.9TDI, 96kw, '2002 godište. Do čega bi moglo to biti? Jel tko imao sličan problem? Još da napomenem, da se ovo ne događa stalno, nego samo povremeno, recimo jednom tjedno, a sa obzirom da prelazim jako puno kilometara to i nije tako često. Zanimljiva je stvar da kad se to dogodi, ako se zaustavim, ugasim auto i ponovo ga upalim tada sve radi normalno.

Tema posta: Re: VUČA
PostPoslato: 26 Dec 2014, 13:18 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Apr 2011, 18:03
Automobil: Audi A8 D2 2,5 tdi
Senzor turbine koji regulira količinu zraka turbine.
Imao isti slučaj na A4 B5. Imaš osjećaj kao da turbina ne radi. Isto kad ga ugaslim i ponovo upalim sve OK neko vrijeme.

PostPoslato: 26 Dec 2014, 18:46 
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

srećko je napisao:
Senzor turbine koji regulira količinu zraka turbine.
Imao isti slučaj na A4 B5. Imaš osjećaj kao da turbina ne radi. Isto kad ga ugaslim i ponovo upalim sve OK neko vrijeme.

DA UPRAVO TAKO KAO DA TURBINA NERADI :obscene-sexualdoggy: NADAM SE DA NIJE PRESKUP TAJ SENZOR HVALA NA ODGOVORU :text-worthless:

PostPoslato: 27 Dec 2014, 19:33 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Apr 2011, 18:03
Automobil: Audi A8 D2 2,5 tdi
Kosta nekih 35 eura.

PostPoslato: 29 Dec 2014, 15:47 
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2014, 17:53
Automobil: Audi A4 b7
To se desavalo bratu na passata... zaprljana geometrija turbine.. iliti pak prepumpa i ugasi se.. to je takozvani safe mode... a akd ugasis i upalis auto vrati se sve u normalu i posle nekog vremena opet baca u safe....

Podji kod majstora na dijagnostiku spoj i pregledajte to.. mjeri se u voznji treca brzina i iz mrtvih obrtaja se poklopi gas ...

I ako bude turbina tacnije geometrija NEMOJ NIKAKO PADAT na price turbo majstora da treba remont turbine... kao meni sto su prodali pricu... nekih puta je potrebno samo ocistit geometriju i nastelat ponovo i sve radi kako treba...

meni su je radili i na passata i na audija po 350 eura full remont... i naravno 20x gore bude nego fabricka....

PostPoslato: 29 Dec 2014, 20:29 
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Evo čekam da ova dijaspora(nemožeš na red doći) ode i odlucio sam da idem na dijagnostiku.Jedan prijatelj mi je rekao da treba da skinem i očistim turbinu i sve će da radi ,drugi opet taj senzor turbine(kao i ovdje na forumu).Ja ću lijepo da to ispitam i onda ćemo vidjet .Javim čim odem i nadam se rješim problem bez velikih troškova(što me malo kad zaobiđe).

PostPoslato: 06 Jan 2015, 20:54 
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Danas auto otišlo na servis ,ostavio sam ga na servisu sutra naveče info šta se dešava sa turbinom. Da li je senzor prljava turbina ili ti pak nešto drugo???Javim rezultate....

PostPoslato: 08 Jan 2015, 22:17 
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

[quote="GANI60"]Danas auto otišlo na servis ,ostavio sam ga na servisu sutra naveče info šta se dešava sa turbinom. Da li je senzor prljava turbina ili ti pak nešto drugo???Javim rezultate....[/quote

Sređeno auto (turbina)Kad su je kada su skinuli i rasklopili ustanovljeno je da je stradala vakum pumpa unutar turbine i nehoda ravnomjerno i dolazi do prepumpavanja i gašenja turbine . Kupljena nova košta 130KM+80KM ruke=210KM (čišćenje turbine i zamjena vakum pume).Sad zasad fumkcioniše dobro ako bude promjena kakvih javim pozzzz. :banana-gotpics: :happy-jumpeveryone: :auto-car:

PostPoslato: 14 Sep 2015, 00:00 
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pozzz raja pitanje dešava mi se kada grijanje upalim da mi idalje na vozačevoj strani puše hladno ,dok od suvozača puše topal zrak.Znači pola auta hladi a pola vrć zrak (upaljeno grijane na max 29).Pomoć ...

Tema posta: Re: PATOSNICE A4 B6
PostPoslato: 28 Sep 2015, 22:42 
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Raja interesuje me zna li ko od Vas gdje se mogu poručiti orginane patosnice (gumene) za audi A4 B6 ,mogu i polovne ako ima neko da proda. :text-thankyouyellow:

Tema posta: Re: PATOSNICE A4 B6
PostPoslato: 18 Nov 2016, 01:52 
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Sep 2016, 21:42
Automobil: Audi a4 b6
GANI60 je napisao:
Raja interesuje me zna li ko od Vas gdje se mogu poručiti orginane patosnice (gumene) za audi A4 B6 ,mogu i polovne ako ima neko da proda. :text-thankyouyellow:

Ima na piku 60 KM + postarina.

I ja trazim , gledam imal gdje povoljnije. :D

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
 Stranica 1 od 1 [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]