Danas je 18 Apr 2014, 14:07

Dobro dosli na ACBiH(Come as guests, stay as family.)

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Stranica 1 od 2 [ 27 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Pogled za štampu Prethodna tema | Sledeća tema
Autoru Poruka
 Tema posta: Protuprovalna zaštita auta
PostPoslato: 08 Feb 2012, 21:00 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Apr 2011, 17:03
Automobil: Audi A8 D2 2,5 tdi
Pišite u ovoj temi sve o protuprovalnoj zaštiti auta a znamo da ih ima dosta!

http://www.zederlock.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Slika

Slika

Moderan auto alarm s ugradnjom ima cijenu od 1.800 kuna na više

Od svih mogućih zaštita od krađe automobila koje možete susresti na tržištu, protuprovalni alarmni uređaj se u praksi pokazao najučinkovitijim rješenjem za zaštitu od provale. Ugrađeni auto alarm smanjuje vjerojatnost krađe do 10 puta, a posljedice štete i do 20 puta. Ako se pri tom odlučite za kvalitetniji auto alarm najnovije tehnologije povezan s GSM i GPS uređajima učinili ste doista maksimalno za zaštitu svog vozila. Uglavnom se kradu vozila koja nemaju nikakav naknadno ugrađen sistem za zaštitu od krađe. Zaštita od krađe koja je tvornički ugrađena u automobil je dobra ali nije savršena te pravim profesionalnim lopovima ne predstavlja nikakvu prepreku, zato savjetujemo naknadnu ugradnju auto alarma. Čak i naljepnica na staklu koja upozorava da ste ugradili auto alarm, kao i treptajuća dioda može odbiti potencijalnog lopova.

Nemojte kupovati najjeftinije verzije auto alarma, jer oni pružaju najslabiju zaštitu. Najjeftiniji auto alarmi imaju mogućnost daljinskog centralnog zaključavanja svih vrata, te zatvaranje prozora i naravno zvučnu zaštitu od otvaranja automobila koja se kombinira i sa ultrazvučnom zaštitom koja registrira pokrete unutar vozila. Danas moderni auto alarmi mogu biti izuzetno napredni, doslovce mali ručni kompjutori koji mogu biti povezani sa GSM prijenosnim telefonskim uređajem ili imaju satelitsku vezu, s mogućnosti pokretanja, ali i blokiranja rada motora, te lociranje mjesta na kojem se ukradeno vozilo trenutačno nalazi, a na raspolaganju je i velik niz drugih mogućnosti.

Slika

S alarmom je automobil 10 puta sigurniji, a alarm može biti povezan sa GPS i GSM

Alarmi zadnje generacije s rotirajućim kodovima, modularnog sistema i sofisticirane tehnologije, s dojavom na LCD daljinskog upravljača ili na mobitel, apsolutno su najefikasniji način zaštite od krađe, a ujedno i pružaju neke vrlo praktične (i donedavno nezamislive) pogodnosti kao što su daljinsko paljenje vozila (preko daljinskog upravljača ili preko mobitela), satelitsko pozicioniranje vozila, satelitsko praćenje vozila (čak i preko Interneta), zaštita od otmice... Alarmi dolazi sa privjescima ili skakavcima koji se koriste umjesto originalnih tvorničkih za daljinsko otključavanje vozila, a njihove baterije katkada izdrže dvije i više godina, što nije slučaj s baterijama u tvorničkim daljinskim privjescima. Elektronika pojefinjuje, pa tako i auto alarmi danas imaju puno pristupačnije cijene nego nekada. Kvalitetan alarm zajedno s ugradnjom košta već od 1.800 kuna na više.

Danas naprednije verzije auto alarma mogu daljinski pokrenuti motor vozila do udaljenosti do 400 metara. Prema želji vlasnika vozila, može se uključiti grijanje ili klima uređaj u vozilu te otopiti led sa stakla ili rashladiti unutrašnjost vozila. Startano vozilo je pod alarmom, zaključano i sigurno od provale. Postupak memoriranja alarma ne dopušta pokretanje motora dok pozicija mjenjača nije u neutralnom položaju (kod vozila s ručnim mjenjačem). Takvi modeli alarma javljaju stanje alarma na udaljenosti jednog kilometra od vozila i to vibrirajući ili bipajući na daljinskom upravljaču s ugrađenim LCD ekranom.

Image

Slika

Rotirajući kodovi štite izuzetno pouzdano, pa je izdatak za auto alarm mala cijena zaštite

Pravilan odabir sistema za zaštitu je vrlo bitan, pa s obzirom na marku i model automobila za savjet pitajte stručnjaka u ovlaštenom servisu za ugrađivanje auto alarma. Oštećenja na vozilima, kvar centralnog procesora, ogrebotine, nefunkcioniranje uređaja, lažni alarmi, samo su neke od posljedica loših ugradnji i nekvalitetnih uređaja. Kod ovlaštenog servisera dobit ćete profesionalnu i kvalificiranu uslugu. Sva osiguravajuća društva kod krađe vozila isplaćuju otprilike 80% vrijednosti vozila i to one vrijednosti koja je najniža po tabeli procjene. Ugradnjom auto alarma sprečavate provalu i krađu, jer ako kradljivac u dvije do tri minute ne uspije provaliti odustat će od daljnjih pokušaja.

Tema posta: Re: Ptotuprovalna zaštita auta
PostPoslato: 08 Feb 2012, 21:14 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Mar 2010, 22:14
Automobil: Audi A3 8p
Po meni ZEDER je najbolji jer sam se na vlastitoj kozi uvjerio da je tako... Nije da nekoga reklamiram ali zeder je sprijecio da mi ne ukradu auto. Takodje MULI LOCK su mi pri tom pokusaju OBILI!!!

Po meni mehanicka i elektronska zastita i nemate problema...

I da... OBAVEZNO STAVITE NALJEPNICU ZASTITE NA AUTO!!! Ja sam 7 dana prije pokusaja kradje zatamnio stakla i momci koji su to radili su skinuli naljepnice alarma... Lopovi mislili da nema alarm (vjerovatno) i pokusali ga ukrasti...

AUDI KLUB BOSNE I HERCEGOVINE

PostPoslato: 08 Feb 2012, 21:28 
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2012, 12:10
Automobil: A4 B6 1.9tdi 96kw
kod mene je zeder i meta system alarm... hvala bogu, do sad nisam bio u situaciji da osjetim na svojoj kozi kako je kad pokusaju ukrasti auto i nadam se da ce tako i ostati... a sto se tice zedera, cini mi se kao extra stvar i drago mi je da ga imam ugradjenog

PostPoslato: 08 Feb 2012, 21:49 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Alive je napisao:
Po meni ZEDER je najbolji jer sam se na vlastitoj kozi uvjerio da je tako... Nije da nekoga reklamiram ali zeder je sprijecio da mi ne ukradu auto. Takodje MULI LOCK su mi pri tom pokusaju OBILI!!!

Pa daj nam malo napiši o tom pokušaju krađe!

Nisi tu informaciju podijelio s nama :P

Tema posta: Re: Protuprovalna zaštita auta
PostPoslato: 08 Feb 2012, 22:18 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Mar 2010, 22:14
Automobil: Audi A3 8p
Evo upravo mi je policija dostavila snimak sa sigurnosnih kamera kad su meni obijali auto... Izgleda da je nesto drugo sprijecilo kradju... :mrgreen: :mrgreen:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sj540TmgH2c[/youtube]

AUDI KLUB BOSNE I HERCEGOVINE

PostPoslato: 08 Feb 2012, 22:32 
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Korisnikov avatar

:laughing-rolling: :laughing-rolling: dobaaaaaaar :text-bravo:

PostPoslato: 08 Feb 2012, 22:37 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Ma hebeš ti svu tehniku, ova je najbolja :lol:

Alive, a dobro si dresiro majmunčića :handgestures-thumbup:

PostPoslato: 08 Feb 2012, 22:38 
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2010, 09:17
Automobil: Safrane II
Ja sam imao multilock u Coupeu dobra stvar za imati ali da se nasao neki profic koji ga je htio uzeti nebi mu bio problem ta zastita,evo i slike

Slika

PostPoslato: 08 Feb 2012, 23:03 
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Tomo25 je napisao:
Ja sam imao multilock u Coupeu dobra stvar za imati ali da se nasao neki profic koji ga je htio uzeti nebi mu bio problem ta zastita,evo i slike

Ma ne bi mu bio problem, ali trebalo bi mu duže vremena, a ujedno kad vidi da imaš neku zaštitu, veča je vjerojatnost da če odustati i potražiti lakši pljen :handgestures-thumbup:

PostPoslato: 08 Feb 2012, 23:09 
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2010, 09:17
Automobil: Safrane II
Pa ja mislim da je to i najveca poanta tih zastita da otezaju posao i da se odluce za drugi auto jer niti jedna ta zastita nije 100% sigurna

PostPoslato: 27 Feb 2012, 12:32 
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Dec 2011, 23:24
Automobil: A6 C6 2.0TDI
Tomo25 je napisao:
Pa ja mislim da je to i najveca poanta tih zastita da otezaju posao i da se odluce za drugi auto jer niti jedna ta zastita nije 100% sigurna

Definitivno je tako, po meni je najbolje imati par manjih cakica za otuđivanje... prvo Zeder, pa alarm, pa sve ostalo!!!

PostPoslato: 27 Feb 2012, 15:44 
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2011, 11:43
Meni niko nesme da dira auto :D :D :D

PostPoslato: 27 Feb 2012, 16:24 
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2012, 13:11
Automobil: Audi B4 1.9TDI
Markony je napisao:
Meni niko nesme da dira auto :D :D :D

Hahahah u suprotnom ce biti: ''Bješte noge, gotovi smo!'' :D :happy-jumpeveryone:

PostPoslato: 27 Feb 2012, 18:33 
Član
Član
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2012, 20:01
koliko sam čuo zeder je zabranjen u EU zbog sigurnosnih razloga, zna li možda netko više o tome?

PostPoslato: 27 Feb 2012, 20:27 
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Korisnikov avatar

ne kontam u kojem smislu "sigurnosnih razloga"?? mozes li to malo pojasniti?? a prvi put da cujem za to...

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
 Stranica 1 od 2 [ 27 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]